11 listopada 2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  11.11.2018 r.

Kolekta niedzieli przeznaczona jest na cele remontowo – inwestycyjne, a przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

Za złożone ofiary składamy  serdeczne Bóg zapłać.

XXXII  Niedziela  Zwykła11 listopada

Świętujemy dziś 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, co oddali życie za Ojczyznę i prośmy Bożą Opatrzność o opiekę i błogosławieństwo dla Polski i Polaków. O godz.17.30 zapraszamy na nieszpory. W czasie zbiórki przeprowadzonej 1 listopada na cmentarzu, przez Fundację „Wspólnota Dobrej Woli” na rzecz Ośrodka Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Wodzisławiu, zebrano 6.239,89 zł. a na renowację chodników na cmentarzu 4.860 zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.

Poniedziałek Wspomnienie św. Jozafata, bp i męcz. 12 listopada

Spotkanie FZŚ w salkach o godz. 16.00. Zapraszamy sympatyków św. Franciszka.

Wtorek  Wspomnienie Pierwszych męczenników Polski 13 listopada

O godz.17.00 nabożeństwo fatimskie. Zalecki za żywych i zmarłych można składać w zakrystii. Katecheza dla dorosłych o godz. 19.00  w Domu Katechetycznym oraz spotkanie modlitewne grupy Siloe.

Środa  Wspomnienie dow. bł. Marii Luizy Merkert, dz.14 listopada

O godz. 16.30 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

Czwartek  Wspomnienie dow. św. Alberta Wielkiego , bpa i dK  15 listopada

O godz.17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

Piątek 16  listopada

Sobota Wspomnienie św.  Elżbiety Węgierskiej, zak.17 listopada

W sobotę od godz.8.30 z posługą sakramentalną odwiedzimy naszych chorych i starszych wiekiem Parafian. Zgłoszenie w zakrystii i kancelarii. O godz.17.00 w Domu Katechetycznym nauka przed chrztem dla rodziców  i chrzestnych.

XXXIII Niedziela  Zwykła 18 listopada

W przyszłą niedzielę Msza św. za roczne dzieci o godz. 11.00, a chrzcielna o godz. 13.30. Polecamy Gościa Niedzielnego, Małego Gościa dla dzieci i młodzieży i nasz parafialny kalendarz.  Przyszłą niedzielę przeżywać jako dzień muzyki liturgicznej. Kolekta przyszłej niedzieli na budowę kościoła na Wrębowej. 22 listopada /czwartek/ rozpoczynamy odwiedziny kolędowe. Szczegółowy plan kolęd w gablotkach i na stronie internetowej parafii.   W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp.: Anna Gryt, Kazimierz Łuczak, Kunegunda Gajda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego w nowy tygodniu

i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.