20 stycznia 2019r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  20.01.2019 R.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjno – remontowe naszej Parafii.

Za złożone ofiary składamy  serdeczne Bóg zapłać!

Niedziela  2 zwykła  20 stycznia

Od piątku trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan. Dziś Światowy Dzień Migranta i uchodźcy, pamiętajmy                      w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.

O godz. 13:30 Msza św. z liturgią sakramentu Chrztu św.

O godz. 16.00 zapraszamy na koncert dedykowany szczególnie Babciom i Dziadkom z okazji ich święta. Wystąpi Chór im. J. Słowackiego, schola parafialna oraz dzieci przedszkolne i szkolne.

Wczoraj zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie. Dziękujemy za miłe spotkania i wszelkie uwagi dotyczące życia naszej parafialnej wspólnoty. Bóg zapłać za ofiary kolędowe, które przeznaczamy na zakup okien witrażowych do naszego kościoła.

Poniedziałek Wspomnienie św. Agnieszki, dz. i męcz. 21 stycznia

W kancelarii parafialnej można składać dobrowolne ofiary za ławki na Rok

Wtorek 22 stycznia

O godz. 17.30 nabożeństwo do MB Bolesnej, Patronki Dobrej Śmierci. Apostolat Dobrej Śmierci zaprasza wszystkich członków na spotkanie o godz.16:30 w Domu Katechetycznym.

O godz. 19.00 katecheza dla dorosłych.

Środa  23 stycznia

O godz.19.00 na probostwie spotkanie katechetów naszej Parafii.

Czwartek   24 stycznia

Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.

Miejska Biblioteka Publiczna  i Radlińskie Towarzystwo Kulturalne zapraszają w czwartek do MOK w Radlinie  o godz. 17:00 na spotkanie autorskie z Alojzym Lysko – autorem książki „Duchy wojny”.

Piątek  25 stycznia

O godz. 7:30 Jutrznia, a po niej, Koronka do Miłosierdzia Bożego. Msze św. urodzinowe  w intencji ks. Prałata w piątek o godz. 8.00 oraz                           w sobotę o 8:00 i w niedzielę o godz. 9.30.

Sobota   wspomnienie św. bp. Tymoteusza i Tytusa 26 stycznia

W Wodzisławskim Centrum Kultury rozpoczyna się cykl filmów o tematyce religijnej oraz filmów inspirowanych wartościami chrześcijańskimi. W sobotę i w niedzielę  prezentowany będzie film fabularny ”Tam gdzie mieszka Bóg” (z bezpośrednim udziałem Ojca św. Franciszka). Szczegóły na plakacie.

Niedziela     3 zwykła  27 stycznia

W nocy z 26 na 27 styczna w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju młodzi  naszej archidiecezji będą przeżywać Światowe Dni Młodzieży z ojcem św. Franciszkiem  w ramach „Panamy na Śląsku”. Polecamy „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

W minionym tygodniu odeszli  do wieczności śp.: Janina Popakul i Alfred Brachmański.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.