OGŁOSZENIA PARAFIALNE

11 marca 2018r.

Kolekta przeznaczona jest rzecz budującego się kościoła przy osiedlu Wrębowa. Przed kościołem zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu. Za złożone ofiary składamy  serdeczne Bóg zapłać

Niedziela    4 Wielkiego Postu      11 marca

Dziś 4 Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kościół święty, Nowa Jerozolima, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarował osobiście osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii dzisiejszej niedzieli różowy kolor szat. Zapraszamy dzieci na Drogę Krzyżową o godz. 15.00, a na Nabożeństwo Gorzkich Żali z udziałem chóru im. Słowackiego o godz. 16.00.

Poniedziałek      12 marca

W tym tygodniu rekolekcje wielkopostne przeżywać będą uczniowie naszych szkół. Szczegółowy plan został podany uczniom w szkole. Wypraszajmy modlitwą potrzebne łaski dla uczniów na czas rekolekcji. Spotkanie FZŚ odbędzie się o godz. 16.00 w Domu Katechetycznym.

Wtorek        13 marca

Obchodzimy dziś rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Nim w modlitwie. O godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie. Zalecki za żywych i zmarłych można składać  w zakrystii. Wspólnota „Siloe” zaprasza na spotkanie formacyjne do Domu Katechetycznego o godz. 19.00. W tej samej godzinie katecheza dla dorosłych.

Środa      14  marca

Czwartek       15  marca

O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Piątek      16 marca

O godz.7.30 poranna modlitwa Kościoła – Jutrznia. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej o godz. 17.00. Zalecki za zmarłych polecanych modlitwie w czasie nabożeństwa można składać w zakrystii.

Sobota       17 marca

O godz.17.00 w Domu Katechetycznym nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

W czasie Eucharystii o godz. 18.00 rozpoczniemy wielkopostne rekolekcje parafialne. Prowadzić je będzie O. Mariusz Simonicz – redemptorysta. Szczegółowy plan podany będzie w przyszłą niedzielę. O godz.19.00  nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych.

V Niedziela    Wielkiego Postu    18 marca

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na misterium muzyczno–poetyckie „ Droga Krzyżowa” w niedzielę 18 marca – szczegóły w gablotce. Msza św. za roczne dzieci o godz. 11.00, a o godz. 13.30 Msza św. z udziałem Sakramentu Chrztu św. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o godz. 15.00, a Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. W sobotę, 24 marca odwiedzimy chorych i wiekiem osłabionych. Zapisy przyjmowane są w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Przed kościołem można nabyć Paschaliki na Wielkanocny stół w ramach akcji Caritas. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.  Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa”.  W minionym tygodniu odeszli  do wieczności śp.: Walter Kozielski, Maria Franke, Anna Troniewicz, Paweł Skaba, Jacek Pyszny.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…