19 maja 2019r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   19.05.2019 r.

V Niedziela  Wielkanocna                  19 maja

Dzisiaj rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Księdzu Arcybiskupie       w modlitwie. W czasie Mszy św. o godz.10.00 dzieci ze szkoły nr 4 na Obszarach przystąpią do I Komunii św. O godz.13.30 Msza św. chrzcielna, o godz. 16.00 nabożeństwo majowe z udziałem Dzieci pierwszokomunijnych. Dzieciom, które w tym roku przystąpiły do I i wczesnej Komunii św. i ich rodzicom dziękujemy za dar ołtarza czyli nowe chodniki w prezbiterium. To wyraz troski  o piękno naszej świątyni. Bóg zapłać. Zachęcamy Parafian do uczestnictwa w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30. O godz. 19.00 zapraszamy na koncert wielkanocny do MOK    w Radlinie; wystąpią: Orkiestra Dęta „Marcel”, zrzeszone zespoły śpiewające naszego miasta, oraz gość specjalny – Agnieszka Musiał – szczegóły na plakatach. Kolekta dzisiejszej  niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Poniedziałek                     20 maja

Wyjazd na pielgrzymkę dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły sportowej do Czernej o godz. 8.30   z parkingu przy MOK-u. Spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego o godz. 15.30 u Sióstr – zapraszamy zainteresowanych. O godz. 18.00 Msza św. w intencji dzieci ze szkoły nr 4, w I rocznicę Komunii św. oraz w intencji katechetów w podziękowaniu za przygotowanie dzieci do I Komunii św.

Wtorek     Wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezb. i męcz.      21 maja

O godz.19.00 katecheza dla dorosłych w Domu Katechetycznym oraz spotkanie Grupy Mężczyzn św. Józefa.

Środa                  22 maja

Czwartek          23 maja

O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Piątek        Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych  24 maja

O godz.7.30 Jutrznia, następnie koronka do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu przypada dzień modlitwy za Kościół w Chinach – pamiętajmy w modlitwie o katolikach mieszkających w tym kraju. Kino Pegaz w Wodzisławiu Śl. w ramach cyklu filmów o tematyce religijnej zaprasza na film pt. „ Mam przyjaciół w niebie” – emisja 24 i 26 maja o godz. 17.00 – plakat w gablotce.

Sobota                  25 maja

VI Niedziela  Wielkanocna      26 maja

W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy młodzież na kolejne Spotkanie Młodych na Lednicę. Wyjazd w dniu 31 maja o godz. 23.30 z Wodzisławia Śl., powrót z Lednicy przewidziany jest na 2 czerwca w godzinach porannych. Koszt przejazdu 90 zł – zapisy u ks. Mateusza Iwaneckiego. 9 czerwca w Rybniku odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny.  O godz.11.30 Msza św. w kościele Królowej Apostołów. Start marszu: godz.12.30 z placu przy kościele  – na zakończenie piknik rodzinny. Polecamy „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. W poniedziałek o godz. 9.00 pogrzeb śp. Kornelii Hauder  lat 80 z ul. Odległej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Życzymy wielu łask zmartwychwstałego Chrystusa!