OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   27.09.2020 r.

Kolekta  dzisiejszej niedzieli na potrzeby naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

XXVI   Niedziela   zwykła     27 września

Dziś przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy pamiętamy w modlitwie o tych , którzy  z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny. Nieszpory niedzielne  o godz.17.30.

Poniedziałek Wspomnienie św. Wacława, męcz.  28 września

Spotkanie członków ADŚ o godz. 16.30 w salkach , a o godz. 17.30 w kościele nabożeństwo do MB Bolesnej  – Patronki Dobrej Śmierci. Od poniedziałku, na placu za kościołem, można składać elektrośmieci. Przychody z akcji – wsparcie Polskich Misjonarzy pracujących w Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii.

Wtorek Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała  29 września

Środa   Wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dk 30 września

Zakończenie zbiórki zeskładowanych na placu za kościołem elektrośmieci. O godz. 19.00,  w kościele, spotkanie świadków oraz kandydatów do Bierzmowania – uczniów klas pierwszych szkół średnich.

I Czwartek Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dk  1 października

Rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15. i przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki.  Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. dla kandydatów do Bierzmowania.

I Piątek Wspomnienie św. Aniołów Stróżów  2 października

O godz. 7.30 Jutrznia, a o godz.7.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz.8.00 Msza św. do NSPJ w intencji Czcicieli. O godz. 16.00 w naszej świątyni MSZA ŚW. Z UDZIELENIEM SAKRAMENTU BIERZMOWANIA. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzieli młodzieży ks. bp Grzegorz Olszowski. Polecamy młodzież modlitwie całej Parafii. W tym dniu WYJĄTKOWO NIE BĘDZIE NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWEGO. O godz.19.00 Msza św. młodzieżowa.

I Sobota 3 października

Po Mszy porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Maryi.  O godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca wszelkie zniewagi całego świata wyrządzone Matce Boga  i naszej oraz  w intencji matek i o prawo do życia każdego poczętego dziecka.  O godz.17.00 nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w Domu Katechetycznym.

XXVII   Niedziela   zwykła  4 października

Kolekta przyszłej niedzieli, tzw. „świętopietrze” przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską.   O godz. 12.15 Msza św. w intencji ks. Michała Przybylskiego z okazji urodzin – od Rady parafialnej i grup modlitewnych. O godz. 13.30 Msza św. z udzielaniem sakramentu chrztu św. Polecamy Gościa Niedzielnego oraz parafialną Wspólnotę. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Irena Smołka, Ryszard Zawadzki, Dariusz Gut. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa

i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.