OGŁOSZENIA PARAFIALNE

________________

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   24.05.2020 r.

Niedziela   Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego      24 maja

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary. Serdeczne podziękowania także dla dobrodziejów składających ofiarę na parafialne konto. Dobrodziejów i ofiarodawców polecamy modlitwie Kościoła.

Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy o chrześcijanach żyjących w tym kraju. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Zgodnie  z nowymi zaleceniami władz państwowych            w naszym kościele w każdej Mszy św. może uczestniczyć 160 osób. Dodatkowe Msze św. o godz.13.30 i 15.00 będą w porządku niedzielnym do odwołania.

Poniedziałek                  25 maja

Wtorek       Wspomnienie św. Filipa Neri, prezb.               26 maja

O godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Matek w dniu ich święta.

Środa                               27 maja

Czwartek                        28 maja

O godz.17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Piątek             Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.       29 maja

Sobota            Wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezb. i męcz.         30 maja

Niedziela      Uroczystość Zesłania Ducha Świętego        31 maja

Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich w tym roku została odwołana. Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc zachęca do duchowej jedności wyrażonej przez wspólną modlitwę i  do uczestniczenia w transmisjach z piekarskiej bazyliki. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci i młodzieży. Kolejny numer parafialnej „Wspólnoty” ukaże się w niedzielę 7 czerwca. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej Archidiecezji. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Donata Spandel, Władysław Wilczek, Zbigniew Błaszczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Parafianom życzymy nieustannej opieki Matki Bożej Wniebowziętej.