15 września 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   15.09.2019 r.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie kosztów zakupu opału na nadchodzący sezon grzewczy w naszym kościele. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

XXIV  Niedziela   zwykła          15 WRZEŚNIA

Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji. W  tym dniu pragniemy podziękować za trud i bezinteresowną pracę   redaktorów naszej parafialnej Wspólnoty i administratorów naszej strony internetowej. O godz.11.00 Msza św. za roczne dzieci, a o 13.30 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu świętego. Nieszpory niedzielne  o godz.17.30. Msza św. wieczorna o godz.18.00. Dziś w Katedrze spotykają się Dzieci Maryi. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież  i wychowawców.

Poniedziałek   Wspomnienie św. męcz. Korneliusza, pap i Cypriana,bpa 16  września

O godz. 6.30 Msza św. w intencji ofiarodawców z ulic Cmentarnej i Rogozina dbających o krzyż przydrożny, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dary Ducha Świętego.

Wtorek               Wspomnienie dow. św. Roberta Bellarmina, bpa i dK.          17 września

O godz.16.30 w Domu Katechetycznym katecheza dla dzieci, które pragną przystąpić w roku 2020 do wczesnej Komunii św. O godz.19.00 katecheza dla dorosłych oraz spotkanie Mężczyzn św. Józefa w Domu Katechetycznym.

Środa        Święto św. Stanisława Kostki,  patrona Polski i młodzieży        18 września

O godz.17.00 w Domu Katechetycznym spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

Czwartek      Wspom. dow. św. Januarego, bpa i męcz.             19 września

Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Spotkanie rodziców  dzieci, które w maju przystąpią do I Komunii św. ze szkół Biertułtowy i Obszary,  o godz.19.00 w Domu Katechetycznym.

piątek              Wspom. św. Andrzeja Kim Taegon, prezb., i Towarzyszy.              20 września

O godz. 7.30 Jutrznia. O godz. 7.45 koronka do Miłosierdzia Bożego.  Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie organizacyjne w  kościele o godz. 19.00, a za tydzień, 27 września, zapraszamy również rodziców.

Sobota           Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty             21 WRZEŚNIA

W Katowicach odbędzie się Święto Bierzmowanych dla młodzieży która w ubiegłym roku szkolnym przyjęła ten sakrament. W programie min. Eucharystia, spotkanie z iluzjonistą, zabawa z wodzirejem, gry i konkursy sprawnościowe – zapisy do czwartku (19 września) w zakrystii lub w kancelarii. Wznawia działalność parafialna ochronka – zapraszamy dzieci na godz.9.30 do Domu Katechetycznego. Nauka przedmałżeńska dla narzeczonych o godz.19.00 w Domu Katechetycznym

XXV  Niedziela   zwykła              22 WRZEŚNIA

Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci parafii MB Różańcowej w Niedobczycach organizuje pielgrzymkę do Górki Klasztornej w Terminie 23 – 24 października. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do ks. Dariusza Kreihsa, bądź zelatorki parafii – Anny Śmietana. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę parafialną z ks. Danielem w terminie 4,5,6 października. Zapisy w kancelarii. Kolekta przyszłej niedzieli na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, w którym ukazał się artykuł o akcji charytatywnej w naszym mieście „Jak oni tańczą” oraz „Małego Gościa” dla dzieci i młodzieży. W minionym tygodniu do Pana odeszli śp: Anna Bura, Czesław Skurzok. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa

i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   22.09.2019 r.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za złożone ofiary.

XXV  Niedziela   zwykła               22 września

Nieszpory niedzielne o godz. 17.30, Msza św. wieczorna o godz.18.00.

Poniedziałek         Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezb.                23 września

Wtorek                     24 września

O godz.16.30 w Domu Katechetycznym katecheza dla dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii św. We wtorek nie będzie katechezy dla dorosłych. Spotkanie Wspólnoty Siloe o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.

Środa                          25 września

Czwartek                 26 września

Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Ks. Arcybiskup Senior Damian Zimoń obchodzi swoje imieniny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o księdzu Arcybiskupie.

Piątek            Wspomnienie św. Wincentego á Paulo, prezb.             27 września

O godz. 7.30 Jutrznia. O godz. 7.45 koronka do Miłosierdzia Bożego. Spotkanie organizacyjne dla  rodziców kandydatów do bierzmowania w kościele o godz. 19.00.

Sobota      Wspomnienie św. Wacława, męcz.                  28 września

O godz.19.00 w Domu Katechetycznym nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych.

XXVI  Niedziela   zwykła                             29 września

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach. Polecamy „Gościa Niedzielnego”  i „Małego Gościa” dla dzieci  i młodzieży. Kolejny numer Wspólnoty ukaże się 6 października. W ubiegłym tygodniu do Pana odeszli śp.: Danuta Kosińska – Dobies, Teresa Tomiczek, Ireneusz Skotarczyk, Kazimierz Skubała.

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa

i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.